Зведення

Ефекти і еквалізація

При підготовці файлів до зведення необхідно виключити всі  види динамічної обробки для кожного окремого треку, яка могла бути задіяна при створенні демо записів або попередніх варіантів зведення. Крім того, всі ефекти на Мастер шині також мають бути вимкнені. Динамічна обробка включає в себе будь-яку форму компресії або лімітування. Подібну обробку варто використовувати при експорті файлів тільки в тому випадку, коли вона задіяна в ролі специфічного ефекту для конкретного інструменту. Всі треки не повинні піддаватися еквалізації і частотній фільтрації.

Всі ефекти просторової обробки (реверберація, ділей, фланджер, хорус та ін.) необхідно відключити. Інформацію про подібну обробку для конкретних треків слід вказувати в текстовому документі, який буде додаватися до архіву проекту для кожної конкретної композиції.

VST інструменти
Якщо в проекті використовуються VST інструменти, або різні синтезатори, унікальне звучання яких необхідно використовувати при зведенні, то необхідно зробити audio mixdown звукових доріжок із задіяними VST інструментами, проте ефекти динамічної і просторової обробки на цих доріжках повинні бути вимкнені.

Рівень / нормалізація
Рекомендується, щоб всі файли мали піки, які не перевищують значення від (-3до -6 dB). Нормалізацію виконувати не обов’язково, її наявність також не є проблемою.

Bit depth & Sample Rate
Бажано використовувати найвищі з доступних Вам значень розрядності і частоти дискретизації аудіо файлів. Однак якщо проект зведення складається з файлів записаних в 16Bit/44100 kHz, немає сенсу переводити його до більш високих значень, якість від цього не зросте. Найбільш оптимальний варіант 24Bit/48 kHz.
Ми працюємо з усіма існуючими значеннями, але не нижче 16Bit/44100 kHz.

Формат файлів
Ми працюємо з усіма існуючими форматами аудіо файлів, але все ж рекомендуємо дотримуватися найбільш поширених форматів таких, як AIFF (. Aif), Wave (. Wav) або Broadcast Wave (. Bwf). Ці формати мають найвищц якість та сумісність.

Підготовка файлів
При експорті аудіо файлів (audio mixdown, bounce, export audio) з редактора, у якому був створений проект, слід задати загальну початкову точку для кожної звукової доріжки. Наприклад, нульовий такт композиції. Кожна окрема звукова доріжка повинна мати  цілісний аудіо файл, який буде починатися від обраної нульової позначки, і закінчуватися останньої звуковою хвилею цієї доріжки. Наприклад, якщо звучить партія ритм гітари з одним і тим же характером звуку тільки в приспівах, а в куплетах вона не грає, то в створюваному Вами аудіо файлі в місцях, де ця гітара не звучить повинна бути тиша.

Необхідно розділяти інструменти на типи за характером звучання. Наприклад, якщо ритм гітара грає одні й ті ж партії в приспівах, але в 3му приспіві при записі її тембр був змінений, то слід поміщати партію зі зміненим тембром на окрему доріжку. Це стосується всіх інструментів, у тому числі і вокалу.

При роботі з електронними барабанами. Необхідно зробити повну розтрековку барабанної установки по аналогії з живим інструментом. Сигнал з кожної точки, оверхед, руми.

Для того, щоб ми могли працювати швидко і ефективно, переконливо просимо Вас, називати аудіо файли для кожного інструменту наступним чином, дотримуючись при цьому нумерацію. Приклад підготовки файлів до зведення